5. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu
  
  Bursa / ONLINE
  24-26.KASIM,2022
     
KATEGORİ  
Gıda
YER   Bursa / ONLINE
TARİH   24-26.KASIM.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Bursa Uludağ Üniversitesi
-Bursa Teknik Üniversitesi
-TAGEM
-TMMOB Gıda Mühendisleri Odası
-TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası

ETKİNLİK MERKEZİ   Bursa Uludağ Üniversitesi / ONLINE
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   gelenekselgidalar.org/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Katılımcılar,


Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Tarım ve Orman Bakanlığı, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası olarak beşincisini düzenlediğimiz Geleneksel Gıdalar Sempozyumunu, 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi ev sahipliğinde hibrit olarak gerçekleştireceğiz.

Geleneksel gıdalar, kültürümüzün bir yansıması olarak şekillenmiş ve günümüze kadar üretimleri devam etmiş olan gıda maddeleridir. Geleneksel gıda ürünlerimizin korunması, günümüz şartlarına uygun olarak modern tesislerde üretimlerin teşvik edilmesi, üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması, ülkesel ve bölgesel ölçeklerdeki geleneksel gıda ürünlerinin belirlenerek envanterlerinin çıkarılması bizlerin en önemli görevleri arasındadır. Geleneksel gıdalar ülke mutfağının parmak izi niteliğindedir ve küresel anlamda tanıtımlarının sağlanması gerekmektedir. Bu yaklaşımla sempozyumu “Geleneksel gıdalarda sürdürülebilirlik ve coğrafi işaret” teması ile düzenleyeceğiz.

Kongremizde, alanında uzman bilim insanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile sektör temsilcilerinin bir araya gelerek çalışmalarını ve görüşlerini paylaşabilecekleri sözlü ve poster bildiri sunumlarını içeren oturumlar ve paneller yer alacaktır. Zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde amacı; geleneksel gıdalarımızın sürdürülebilir olarak üretilmesi ve dünya çapında en doğru şekilde tanıtılabilmesine yönelik yaklaşımların ele alınacağı kongremizi gerçekleştirmek için sizlerin de destek ve katkılarını bekliyoruz.

Tüm meslektaşlarımıza düzenleme komitesi adına sağlıklı günler diliyor, sempozyumda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum.

Geri