10. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi
  
  Antalya / Belek
  22-27.KASIM,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   22-27.KASIM.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Kaya Palazzo Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Topkon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.ugh2022.org/gck/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Yaklaşık on sene önce, ilk kongremizin duyurusunu yapmanın heyecanını tatmış ve bu büyük organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu birlikte yaşamıştık. Gitgide büyüyen ailemizin verdiği heves ve bu ailenin sağladığı dinamik destekle, pandemi döneminde dahi, ara vermeden toplantı ve kongrelerimizi gerçekleştirmeye devam ettik. Bu yoğun programın yurt çapında aldığı geribildirimlere dayanarak fikrimizce, kongremiz takip edilen, beklenen ve keyifle yer alınan prestijli kongreler arasında yerini çoktan aldı.

Bu nedenledir ki, sizleri, 22 -27 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya, Kaya Palazzo Oteli Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 10. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi’ne, bu önemli bilimsel etkinliğe, davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Gastroenteroloji cerrahları olarak, kongremizin bilimsel yönünün en kuvvetli bölümünü, Gastroenteroloji camiasıyla ortak düzenlediğimiz oturumların oluşturduğunun farkındayız. Asla vazgeçmediğimiz multidisipliner yaklaşıma gene sadık kalacağımız bu kongremizde, bu sene de yan yana, omuz omuza yer alacağımız meslektaşlarımızı 39. Ulusal Gastroenteroloji Haftasını düzenleyecekleri için şimdiden kutlarız. Beraber olmanın verdiği güçle, ortak oturumlarımızın, çoğu gastrointestinal hastalıklara yaklaşıma bir konsensus oluşturması, artık kongremizin geleneği haline gelmiştir. Bu nedenle bizimle beraber hem genel cerrahi ailesi, hem de cerrahi onkoloji ailesinin de ilgiyle takip edeceğini düşündüğümüz zengin bir bilimsel program hazırlama gayretiyle, ortak oturumlar, görsel ağırlıklı sunumlar, teknik ayrıntılar, cerrahi yenilikler ve uluslararası arenada kendine yer bulan, dinlemekten keyif alacağınız konuşmacılar ile dolu bir seyrüsefere hazır olmanızı temenni ederiz.

Bundan önceki kongrelerimizde birlikte çalışmış olduğumuz dernek ve kongre başkanlarına şükranlarımızı sunarak, bu kongrede gene birlikte olacağımız Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Dilek Oğuz ve 39. Ulusal Gastroenteroloji Haftası Kongre Başkanı Prof. Dr. Orhan Sezgin şahsında ilk dekadını tamamlayacak olan kongremiz için tüm gastroenteroloji camiasına teşekkür ederiz.

Ülkemizin değerli cerrahları;

Onuncu kongre olması nedeniyle gönlümüzde ayrı bir yer tutacak olan kongremizin tüm cerrahi camiasının yanı sıra, özellikle hem ana dal hem de yan dal asistanlarının eğitiminde ve mesleki görgüsünde büyük yer tutacağına inanmaktayız. Bu nedenle cerrahinin geleceği olan genç meslektaşlarımızın katılımının da teşvik edilmesi ve onları aramızda görmek, sorularıyla terlemek, onlara “ bir harf bile öğretmek” bize apayrı bir heyecan katmaktadır.

Aynı heyecanı paylaştığımızı düşünerek, siz değerli meslektaşlarımızın ve asistan arkadaşlarımızın 22-27 Kasım 2022 tarihlerini şimdiden kaydetmenizi ve kongremizde 10. yılımızı hep beraber kutlamamızı dileriz.

Prof. Dr. E. Birol Bostancı
Kongre Başkanı
Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği Başkanı

Geri