2. Ulusal Yaban Hayvanları Kongresi
  
  Van
  26-28.MAYIS,2022
     
KATEGORİ  
Multidisipliner
YER   Van
TARİH   26-28.MAYIS.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü
-VYYÜ, Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü

ETKİNLİK MERKEZİ   DoubleTree by Hilton Hotel Van
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.yabanhayvanlarikongresi.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli bilim insanları, araştırmacılar, akademisyenler;

Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, VYYÜ Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından 2. ULUSAL YABAN HAYVANLARI KONGRESİ 26-28 2022 Mayısta yüz yüze Van’da düzenlenecektir.

Kongrede Sağlık, Fen ve Sosyal bilimlerden bildiriler kabul edilecektir.

Yaban Hayat, Yaban Hayvanları ve Çevre sorunlarının tartışılacağı kongremize farklı disiplinlerden bilim insanları ve sivil toplum kuruluşlarından katılım sağlanmasını beklemekteyiz.

Ülkemiz coğrafi yapısı, konumu ve çeşitli ekolojik şartlarıyla önemli özellikler göstermektedir. Sahip olduğu iklimi, topoğrafik özellikleri ve korunmuş alanlarıyla yaklaşık 11 bin bitkiye, 132 memeliye ve 457 kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Sahip olunan bu çeşitliliğin korunması ve sürdürülmesi için her kesime büyük mesuliyetler düşmektedir.

Son çeyrek asırda: insanlığı olumsuz etkileyen birçok doğal afetin ve pandemik salgınların temelinde ekolojik dengenin bozulması ve insanlığın yaban hayata sınırsız müdahalesinin olduğu genel kabul görmektedir.

Dünya genelinde insanlığı evlere kapatan, çok sayıda insanın hastalanmasına, ölümüne ve büyük ekonomik kayıplara neden olan COVİD-19 pandemisi de gösterdi ki çevre ve insan ilişkisinin bozulması, insanlığa büyük zararlar vermektedir.

Bu görüşler çerçevesinde düzenlenecek olan 2. Ulusal Yaban Hayvanları Kongresinin insanlık sağlığına, doğal değerlerin bozulmadan gelecek nesillere aktarılmasına katkı sunması ümidiyle siz değerli meslektaşlarımızı kongremizde görmek bizleri memnun edecektir.

Kongremize desteklerinizi bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kongre Düzenleme Kurulu

Geri