10. Türkiye Bağcılık ve Teknolojileri Sempozyumu
  
  Manisa
  3-7.EKİM,2022
     
KATEGORİ  
Tarım ve Ziraat
YER   Manisa
TARİH   3-7.EKİM.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü
ETKİNLİK MERKEZİ   Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.bagsempozyum.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Bağcılığa gönül vermiş değerli bilim insanları,

Sizleri, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Bağcılık Araştırma Enstitüsü tarafından, 03-07 Ekim 2022 tarihleri arasında Şehzadeler kenti Manisa’da düzenlenecek ”10. Türkiye Bağcılık ve Teknolojileri Sempozyumu” na davet etmekten onur duyarız.

Bilindiği gibi tarih boyunca birçok medeniyeti barındıran yurdumuz aynı zamanda asmanın anavatanı olup eski ve köklü bağcılık geçmişine sahiptir. Ülkemizin üzüm, şarap üretimiyle birlikte üzümden elde edilen geleneksel ürünler konusunda da binlerce yıllık deneyimi mevcuttur.

Sempozyum kapsamında üniversite, araştırma enstitüleri, yayım birimleri ve bağcılıkla uğraşan sektörler arasındaki mevcut işbirliğinin geliştirildiği, bilimsel çalışmaların, bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, bağcılığın geleceğinin tartışıldığı, disiplinler arası işbirliklerinin güçlendiği, güncel sorunlara bilimsel ve teknolojik ilerlemeler ışığında çözümlerin üretildiği kazanımların sağlanmasını amaçlıyoruz.

Bu vesile ile binlerce dönümlük arazi varlığı ile bağ denizi olarak adlandırılan Manisa’da buluşabilmek ümidi ile sizlerin katılımınızı ve değerli katkılarınızı bekliyoruz.


Saygılarımızla


Sempozyum Onursal Başkanı

Dr. Nevzat BİRİŞİK
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü

Geri