IRSYSC 2022 6. Uluslararası Araştırmacılar, İstatistikçiler ve
  Genç İstatistikçiler Sempozyumu
 
  6th International Symposium of Researchers, Statisticians and Young Statisticians
  Antalya / Kundu
  3-6.KASIM,2022
     
KATEGORİ  
İstatistik
YER   Antalya / Kundu
TARİH   3-6.KASIM.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Süleyman Demirel Üniversitesi
ETKİNLİK MERKEZİ   Asteria Kremlin Palace Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Dream Incentive
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.irsysc2022.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Çok değerli katılımcılar,

Düzenleme komitesi adına, “6. Uluslararası Araştırmacılar, İstatistikçiler ve Genç İstatistikçiler Sempozyumunu (IRSYSC2022)” düzenleyeceğimizi duyurmak istiyorum. Aksatmadan ve düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğimizi, her seferinde daha büyük ilgi ve coşku ile yeniden düzenlemenin heyecanı içerisindeyiz. Altıncı etkinliğimiz, bildiğiniz üzere, yavru vatanımız Kıbrıs’ta Girne Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecekti. Ancak, tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci nedeniyle tüm hazırlıklar yapılmasına rağmen gerçekleşemedi. Pandemi koşulları henüz bitmiş değil. Bu nedenle, Kıbrıs etkinliğimizi bir süre erteleyeceğiz. Önümüzdeki yıl Süleyman Demirel Üniversitesi himayelerinde Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Sempozyum, 03-06 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’nın en güzel beldelerinden olan Kundu Turizm bölgesinde Asteria Kremlin Palas’ta düzenlenecektir. Ayrıca, Fen Fakültesi İstatistik Anabilim Dalı ve İstatistik Danışmanlık, Araştırma ve Uygulama Merkezi de paydaş olarak çalışmalara destek verecektir.

Sempozyumun amacı, ulusal ve uluslararası tüm gönlünü bilime adamış akademisyen, araştırmacı, lisans ve lisansüstü öğrencileri bir araya getirerek yapılan bilimsel araştırma, inovatif fikirler ve uygulama sonuçlarının bilim dünyası ile paylaşılmasını sağlamaktır. Başta İstatistik olmak üzere Biyoistatistik, Ekonometri, Biyometri, Yöneylem ve ilgili daha birçok disiplinde hazırlanan çalışmaların sunulması imkanı sağlanacaktır. Tüm paylaşımlar, istatistik alanında bilimsel düzeyin artmasına katkı sağlayacaktır. Katılımcıların çalışmalarını sözlü ve poster şeklinde sunabileceklerdir. Ayrıca, henüz belirsiz olan pandemi koşulları nedeniyle sınırlı sayıda sunumun on-line olarak sunum platformları kullanılarak yapılabilmesine imkan sağlanacaktır.

Bu sempozyum için birbirinden değerli hocalarımız davetli konuşmacı olarak fikirlerini bizler ile paylaşacaklardır. Illinois Üniversitesi Chicago’dan Doç. Dr. Hakan DEMİRTAŞ, Kohat Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Pakistan’dan Prof. Dr. Wali Kahn MASHWANI, Metropolitan Üniversitesi Belgrad’dan Prof. Dr. Tatjana SIBALIJA, Hindistan Teknoloji Enstitüsü Hindistan’dan Prof. Dr. Debasis KUNDU, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aylin ALIN ve Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gamze KADILAR değerli fikirleri ile aramızda olacaklardır.

Müjdeli bir haber olarakta şunu vermek isterim:

Katılımcılar tarafından sunulan tüm çalışmalardan bilim kurulumuz tarafından seçilmiş çalışmaların

SDÜ Tıp Fakültesi Dergisi,
SDÜ Sağlık Bilimleri Dergisi,
Türkiye Klinikleri Biyoistatistik dergisi,
dergilerinde yayınlanmasına olanak sağlanacaktır. Ayrıca, kongre bildiri kitabımızda tüm özet ve tam metin bildiriler online olarak yayınlanacaktır.

Ayrıca kongremiz Doçentlik başvuru şartlarını kriterlerini karşılamaktadır.

Sempozyumun en güzel şekilde geçmesi için düzenleme komitesi olarak büyük heyecan ve içtenlik ile çalışmaya devam ediyoruz. Tüm akademisyenleri, meslektaşlarımı, araştırmacıları, istatistiğe gönül veren gençlerimizi ve geleceğimiz olan öğrencilerimizi etkinliğimizde görmek bizleri çok sevindirecektir.

Görüşmek üzere,

Saygılarımla,

Düzenleme Komitesi adına,
Dr. Öğr. Üyesi Adnan KARAİBRAHİMOĞLU
IRSYSC Düzenleme Komitesi Başkanı

Geri