Endo Kardiyoloji Günleri
  
  Antalya / Belek
  20-22.MAYIS,2022
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   20-22.MAYIS.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   İç Hastalıkları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Xanadu Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Coin Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.endokardiyo.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarımız,

Metabolik hastalıklar, insülin direnci, endotel fonksiyonlarındaki bozulma bir çok hastalığın temelini oluşturmaktadır. Bu hastalıklar, kardiyovasküler kötü sonlanım noktaları ile sonuçlandığı için ayrıca önem kazanmaktadır.

Diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastalıkların nedeni endotel ve adipoz doku disfonksiyonu olup bu konuda yapılacak çalışmalar hastalıkların patogenezine ışık tutacaktır.

Adipoz doku, endotel, karaciğer, kalp, böbrek arasındaki etkileşim ve ortaya çıkan karmaşık durum endokardiyoloji adını verdiğimiz yeni bir alanın oluşmasına ihtiyaç göstermektedir. Bu alanda yapılacak ilerlemeler, bilgi birikiminin artması, organların daha iyi tanınması hastalıkların patogenezinin aydınlanmasına ve daha iyi tedavi edilmesine yol açacaktır. Ayrıca bu hastalıkların ana kötü sonlanım noktası olan kalp nedenli ölümleri de azaltacaktır.

Bu amaçla dünyada ve ülkemizde bu alanda bir ilk olan endokardiyoloji günlerini düzenlemiş bulunuyoruz. Antalya Xanadu Otelde 20-22 Mayıs tarihlerinde yapacağımız toplantıya tüm hekim arkadaşlarımızı davet ediyoruz. Branş hekimlerinin yanı sıra konuya ilgi duyan tüm paydaşlarımızı da aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Toplantımızda endotel ve adipoz doku fonksiyonları, karaciğer yağ dokusu ilişkisi ile diyabet ve kardiyovasküler hastalıklarla mücadele etkin bir biçimde ele alınacaktır.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Tufan TÜKEK
Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Kerim GÜLER
Sempozyum Başkanı

Geri