Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi
  
  İstanbul
  25-26.MART,2022
     
KATEGORİ  
Gıda
YER   İstanbul
TARİH   25-26.MART.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Merkezi (GIFT)

ETKİNLİK MERKEZİ   Mustafa Kemal Kültür Merkezi, Beşiktaş
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   gift.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Bir "Gıda, İçecek ve Tarım Platformu” olarak temelleri atılan GIFT, sektörde politika oluşturma süreçlerine katkıda bulunmayı hedefleyen alanındaki ilk ve tek düşünce kuruluşudur.

GIFT’in misyonu; tarım ve gıda sektöründe girişimciliği, yenilikçi yaklaşımları teşvik etmek, çevreye ve doğaya saygılı üretim teknolojileri ile toplum sağlığının korunmasında rol oynayabilecek sağlıklı ve sürdürülebilir gıda üretiminin yaygınlaşmasına aracılık etmektir.

Bu misyona hizmet etmek isteyen sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve özel teşebbüsler için bir platform görevi üstlenen GIFT; GIDA+ ödülleri ile sektörün yenilikçi kimliğinin vurgulanmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu yönüyle GIDA+ ödülleri sektörde bu alandaki ilk ve tek ödül olma özelliği taşımaktadır.

GIDA+ ödülleri; yaptığı araştırma ve/veya yenilik ile gıdaya artı değer katan kişi ve kuruluşları 26 farklı kategoride ödüllendirecektir. Ödüller alanında lider 68 seçkin jüri üyesinin iki kademeli değerlendirmesi sonucunda sahiplerine 26 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek tören ile takdim edilecektir.

GIDA+ ödüllerinin itibarı, jüri üyelerinin bu alandaki bilgisi, çalışmaları, tarafsızlığı ve emeklerinin bileşiminden oluşmaktadır.

Geri