15. Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi
  15th International Congress of Social Sciences with Current Research
  İstanbul
  20-22.MAYIS,2022
     
KATEGORİ  
Sosyal Bilimler
YER   İstanbul
TARİH   20-22.MAYIS.2022
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çeşitli Üniversiteler
ETKİNLİK MERKEZİ   Grand Haliç Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.recentsocialstudies.org/tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Bilim İnsanları,


Daha önce farklı ülke ve şehirlerde düzenlenen bu sene de 15.’si yapılacak olan Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi’nin hazırlıklarını yapmaktayız. Şimdiye kadar gerçekleştirilen kongrelerimiz uluslararası nitelikli olup katılımcı sayıları son üç kongrede aşağıdaki gibi olmuştur:

Yıl Yabancı Bilim İnsanları Türk Bilim İnsanı Toplam
2020 (Haziran - Online) 160 104 264
2020 (Kasım - Hibrit) 124 115 239
2021 (Ekim - Hibrit) 84 78 162


15. Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi, daha önceki kongrelerde elde edilen birikimin geliştirilmesi ve bilginin daha geniş çevrelere ulaştırılması için Türkiye ve yurtdışında çeşitli kurumlarla işbirliği yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Kongre, Covid-19 salgınının önemleri göz önünde bulundurularak, gerekli hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek icra edilecektir.

Dileyen bilim insanları sunumlarını uzaktan erişim imkânı veren çevrimiçi programlar (Zoom, Teams vb.) aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Kongreye, 7 farklı ülkeden davetli konuşmacı çağrılmıştır.

Bildiri özet ve tam metinleri hakem sürecinden geçirildikten sonra ISBN’li olarak elektronik kitapta yayımlanacaktır. Özet metinler 1 Mayıs 2022’de yayımlanacaktır.

15. Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresine sadece sözel bildiri veya özel konulu çalıştay ile iştirak etmek mümkündür.

Kongreye başvuracak bilim insanları, 300-450 kelimelik özet metinler (konu, amaç, yöntem, sonuç gibi bölümleri içerecek şekilde) hazırlamalıdır. Bu özetler, sunum dilinde hazırlanmış olmalıdır. Gerekli biçimsel şartları sağlamayanlar sekretarya tarafından yazara iade edilecektir.

* Kongrede sunumlar; sosyal bilimler ile ilgili bir içeriğe sahip olmalıdır.

* Kongrede sunumlar; Arapça, İngilizce veya Türkçe yapılabilir.

* Kongrede sunulmak üzere gönderilen tüm eserler hakem sürecinden geçirildikten sonra kabul veya ret edilecektir. Kabul veya ret kararları Bilim ve Danışma Kurullarında görevli hakemlere aittir.

* Kongreden sonra bildirilerini tam metin kitabında yayımlatmak isteyen bilim insanları, yazım kurallarına dikkat ederek hazırladıkları metinlerini 1 Temmuz 2022 tarihine kadar kongrenin iletişim kısmında belirtilen mail adresine göndermelidir. Gönderilen tüm metinler intihal programından ve hakem sürecinden geçirildikten sonra tam metin kitabında yayımlanacaktır.

Kongrede farklı yayınların üretilmesi, paylaşılması, yeni iş birliklerinin ortaya çıkması, bilim insanlarının uluslararası ilişkiler kurması en büyük dileğimizdir. Bunun için sizleri bu bilgi şöleninde görmeyi umuyor; araştırmalarınızı, bilgilerinizi dinlemeyi arzuluyoruz.

Saygılarımızla…

Geri