SOLUNUM 2022

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği’nin 44. Ulusal Kongresi “SOLUNUM 2022”, bu yıl 5-10 Kasım 2022 tarihleri arasında Kıbrıs'ta gerçekleştirilecek. İki yıllık bir aranın ardından yüz yüze yapılacak olan SOLUNUM 2022’de sizlerle buluşmayı büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Bu yıl da bilimsel içeriği zengin ve güncel, sosyal içeriği keyifli ve eğlenceli bir kongre geçirebilmek amacıyla çalışmalarımızın ilk tohumları atıldı. Ortaya çıkacak güzel ürünlerin bilimsel soframızı daha da zenginleştirmesi için, kongre organizasyon komitesi olarak, çalışmalarımızı coşkuyla sürdürüyoruz.

Kongremiz, ilk gün yapılacak kursların ardından üç gün yüz yüze olurken, sonrasında iki gün dijital ortamda devam edecek. Teorik ve pratik uygulamalı kurslarımızda katılımcılarımız bilgilerini güncellerken deneyimlerini arttırma fırsatı da bulacaklar. Bilimsel programımız tüm katılımcılarımızın beklentisini karşılayacak şekilde, alanında deneyimli ulusal ve uluslararası bilim insanlarının yer alacağı oturumlarla renklenecek.

Geçen yıl kongremizde bir ilk olarak gerçekleştirilen “Editör masası” ve “Olgu konseyi” gibi çok ilgi çeken oturumlarımızı bu yıl da sürdürme kararı aldık. Kongrelerin bilimsel kalitesini arttıran bildirilere verilecek ödül sayı ve çeşitliliği bu yıl da fazla olacak. TÜSAD’ın prestijli “Prof. Dr. Meliha Terzioğlu Bilim Ödülü” yanında sözlü sunu, poster ve olgu sunusu ödülleri ile “Dikkat Çeken Araştırmacı Ödülü” uygulamamız devam edecek.

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ” teknolojik yenilikleri insanlığın hizmetine sunarken, yeni bilimsel yöntemlerin gelişmesine de olanak sağladı. Çağı yakalayabilmek ve alanımızdaki teknolojik yenilikleri takip edebilmek adına ilgiyle katılacağınızı düşündüğümüz bir salonumuz kongre süresince sizleri bekliyor olacak.

Kongremizde zengin bilimsel programın yanında, keyifli zamanlar geçirebileceğimiz sosyal program hazırlıklarımız da devam ediyor.

Değerli meslektaşlarımız, TÜSAD’ın ilk kez Kıbrıs’ta yapılacak olan SOLUNUM 2022 yüz yüze kongresi bilimsel bir şölen olması yanında zengin bir sosyal programla da akılda kalıcı bir etkinlik olacak. Bu tarihi takviminize şimdiden işaretlemenizi istiyor ve hepinizi kongremize bekliyoruz.

Bizler, bilim ve teknolojinin insanlığın gelişimi için kullanılacağı, herkesin barış içinde ve kardeşçe yaşayabileceği, gökyüzüne birlikte, umutla bakabileceğimiz bir dünya hayal ediyoruz.

Uzun bir aradan sonra bu heyecan dolu çağda “aynı saatte, aynı şiirde, aynı satırda, yıldızlar eşliğinde buluşalım”…


www.solunumdijital.com
 
Tüm Haberler